O Blogu

Na początku chciałam Ci bardzo serdecznie podziękować, że tutaj zajrzałeś.

Jest mi niezmiernie miło, że chcesz czytać ten blog.

Kiedy razem z moimi Partnerami „JZP Kancelaria Adwokacka” w Katowicach postanowiliśmy założyć blog, założyliśmy, że będzie to jeden wspólny blog dla naszej Kancelarii.

Dzisiaj, po sześciu miesiącach, dostrzegliśmy, że tamten blog jest bardziej czasopismem niż pamiętnikiem. Nie tego chcieliśmy.

Od dzisiaj, z Tobą, drogi Czytelniku zainteresowany prawem przewozowym, chciałabym spotykać się tutaj i tutaj rozmawiać… Chciałabym pisać o tym, co mi się przydarzyło, o tym co mnie ciekawi, o tym co mnie wkurza… W prawie przewozowym rzecz jasna.

Pracując w jednej z największych kancelarii na Śląsku, w czasie, w którym bycie adwokatem pozostawało tylko w sferze marzeń, i pomagając w obsłudze jednej z największych firm logistycznych w kraju i Europie, przekonałam się, że transport to nie tylko przepisy prawa przewozowego i Konwencji, lecz że wykonywanie działalności transportowej wiąże się z wieloma dziedzinami prawa, począwszy od prawa handlowego, poprzez prawo administracyjne na prawie nieuczciwej konkurencji kończąc.

Jeżeli pozwolisz, o tym również chciałabym pisać, gdyż w mojej ocenie działalność transportowa to prawo w najczystszej postaci, pełna wyzwań i ciekawych prawnych zagadnień, a ja lubię wyzwania.

Serdecznie Cię zapraszam do lektury oraz dyskusji.

 

 

Zapisz się do newslettera