Zmiana ustawy o transporcie drogowym oraz ustawy o czasie pracy kierowców – czy nadchodzą rewolucyjne zmiany w transporcie drogowym?

Jak zapewne wiesz w dniu 5 kwietnia 2013 roku Sejm uchwalił ustawę o zmianie ustawy o transporcie drogowym oraz ustawy o czasie pracy kierowców. Ustawa ta została podpisana przez Prezydenta w dniu 24 kwietnia 2013 roku. W dniu 16 maja 2013 roku tekst ustawy ukazał się w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej. Oficjalny adres publikacyjny to – Dz.U. z 2013 r poz. 567.

Ustawa zmieniająca wprowadza szereg zmian zarówno w ustawie o transporcie drogowym jak i w ustawie o czasie pracy kierowców, niektóre, w mojej ocenie o charakterze nawet rewolucyjnym.

Dla praktyka, zawodowo trudniącego się doradzaniem przedsiębiorcom z branży transportowej pominiecie tak ważnej nowelizacji w moim blogu byłoby swoistym dyletanctwem z mojej strony. Tak więc, nadszedł czas by omówić zmiany w ustawie o transporcie drogowym.

Nie chciałabym tego robić w formie jednego, krótkiego wpisu, który pozwoliłby tylko na skrótowe i pobieżne przedstawienie nowelizacji ustawy o transporcie drogowym i ustawy o czasie pracy kierowców. Dlatego też, pomyślałam, że opiszę największe zmiany w szeregu krótkich wpisów.

Jeżeli masz ochotę śledzić je na bieżąco, serdecznie zapraszam bądź do subskrybowania mojego bloga, bądź też do zapisania się na listę mojego newslettera, dzięki której będziesz na bieżąco informowany o moich wpisach.

Dla subskrybentów mojego bloga przewiduję dodatkowe artykuły i porady:-)

Oczywiście, jeżeli masz ochotę zadać mi jakieś pytanie związane z nowelizacją ustawy o transporcie drogowym i ustawy o czasie pracy kierowców zapraszam do kontaktu mailowego: jarosz@jzplegal.com.

Do newslettera możesz zapisać się tutaj:-)

Jeśli chciałbyś zapisać się do newslettera o nowelizacji ustawy o transporcie drogowym i ustawy o czasie pracy kierowców – kliknij przycisk poniżej:-)

Ponieważ bardzo cenię Twoją prywatność, w każdym czasie będziesz mógł się wypisać
Serdecznie zapraszam:-)